– Lubelska Trasa Koncertowa

    • Kontrast
    • Układ
    • Czcionka

Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Koścuszki

Stowarzyszenie Anthill zaprasza na wydarzenie wydarzenie muzyczne pn. „Lubelska Trasa Koncertowa Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki” – koncerty chóru „Wołyń” z polonii na Ukrainie.

Lubelska Trasa Koncertowa Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki to cykl koncertów, wybranych grup wokalnych z Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki w Łucku na Wołyniu, które będą realizowane na terenie województwa lubelskiego – Lublin, Ciechanki, Nałęczów, Kazimierz. Koncerty mają charakter promujący polskie i ukraińskie dziedzictwo kulturowe kresów. Cykl objazdowych koncertów będzie połączony ze specjalnie zaaranżowanymi wydarzeniami artystycznymi – warsztatami, prelekcjami i pokazami.

Chór „Wołyń” został założony pod kierownictwem wiceprezesa organizacji Piotra Miłogorodzkiego (od 2012 roku Walentyna Gawryluk, od 2020 Daria Powstańska).Powstał w lutym 1994r. Już od początku swego istnienia zespół prowadzi aktywną działalność koncertową. W zespole, skupiającym obecnie ponad 40 osób, śpiewają m. in. studenci, nauczyciele, inżynierowie, lekarze, bibliotekarze i emeryci. Chórzyści dopracowali się interesującego repertuaru (ponad 40 utworów) obejmującego polskie pieśni patriotyczne, religijne i ludowe oraz piosenki ukraińskie. Przed polską publicznością chór „Wołyń” zaprezentował się po raz pierwszy w 1995 roku na III Festiwalu Pieśni Religijnej, zdobywając jednocześnie coraz większą popularność na Ukrainie.  W 2003 r. Uzyskał nagrodę od Ministerstwa Kultury Ukrainy i został Narodowym Amatorskim Zespołem.

 

Fotorelacja z koncertów

Organizator: Anthill

Partnerzy: Archidiecezja Lubelska, Muzeum Wieża Trynitarska, Centrum Pracy Twórczej w Ciechankach

Patronat medialny: Radio Plus, Lubelski.pl, Gość Niedzielny Lubelski, Radio Impuls

Projekt finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej w konkursie „Polonia i Polacy za granicą 2024 – wydarzenia i inicjatywy polonijne”

Back to top